Menu Zavřeno

TikTok žádá uživatele, aby přehodnotili své výhružné komentáře

TikTok představil nové funkce, které mají podporovat laskavost v rámci online komunity. Jedná se o určitá  opatření, která mají dát tvůrcům větší kontrolu nad komentáři a vyzvat komunitu, aby svůj názor či poznámku přehodnotila před jejím zveřejněním.

Tvůrci často nad svými videi tráví spoustu času – celé dny věnují jejich plánováním či úpravami, a nejspíš tou poslední věcí, kterou by chtěli slyšet je hanlivý komentář, že je jejich práce zbytečná. Nově se však tvůrci mohou pomocí funkce Filtrovat všechny komentáře rozhodnout, které komentáře se pod jejich videi zobrazí, dokud to sami nedovolí. Tvůrce určitý komentář sice uvidí, ale může zabránit tomu, aby se dostal k někomu dalšímu.

Víme, že komentáře jsou důležitým způsobem, jak se členové komunity mohou spojit s tvůrci, a budeme i nadále vyvíjet způsoby, jak podporovat uctivou diskusi. 

Tara Wadhwa, Policy Director, US Trust & Safety ve společnosti TikTok

Aplikace tímto gestem žádá lidi, aby přehodnotili zveřejnění své poznámky, která může působit agresivně hrubě či jinak urážlivě, a v rámci toho připomíná pokyny pro komunitu.

New tools to promote kindness on TikTok | zdroj: TikTok

Neustále pracujeme na udržování podpůrného prostředí, které umožňuje naší komunitě soustředit se na to, co je pro ně důležité: být kreativní, hledat komunitu a bavit se, řekla Wadhwa. Součástí této zábavy je zapojení do obsahu, sdílení nápadů a propojení prostřednictvím komentářů. Naším cílem je propagovat pozitivní prostředí, kde se lidé navzájem podporují a povznášejí.“

TikTok také oznámil partnerství s Cyberbullying Research Center. Cílem spolupráce je lépe porozumět kyberšikaně na platformě, podporovat členy komunity a rozvíjet další společné iniciativy.

Naučíte se pracovat s TikTokem, přemýšlet nad osobním brandingem, tvořit videa a získat nová publika.