Menu Zavřeno

TikTok představuje novou funkci Q&A

Otázky a odpovědi v komentářích jsou neodtržitelnou součástí TikToku. Uživatelé se ptají na otázky, aby se o autorovi dozvěděli něco více, vyjádřili svůj názor či se jednodušeji spojili s ostatními tvůrci.

V návaznosti na zjevný zájem o interakci mezi tvůrci TikTok vytvořil novou funkci TikTok Q&A – otázky a odpovědi, které divákům přináší novou možnost propojení mezi sebou. Pod videi budou uživatelé moci označit své komentáře jako Otázky a odpovědi, čímž může autor videa snadněji identifikovat dotazy a odpovídat na ně v komentářích pod svým videem. Tvůrci pak mohou na otázky reagovat buď klasickou textovou odpovědí nebo videoodpovědí.

Funkce Q&A v principu usnadňuje tvůrcům, kteří mají mnoho fanoušků, identifikovat a odpovědět na nejzajímavější otázky.

Pokud chcete použít Q&A, musíte svůj komentář označit jako otázku v možnostech komentářů. Následně zvolíte možnost otázky v pravé dolní části pro zadávání textu v komentářích (viz grafika). To označí komentář ikonou a textem, který vyjadřuje dotaz. Tvůrcům to usnadní práci při procházení dlouhého seznamu komentářů k jejich videu.

Otázka bude přidána na profil tvůrců, přes který se uživatelé dostanou na samostatnou stránku, kde jsou všechny otázky a odpovědi, které tvůrci chodí. Uživatelé tak mohou procházet dřívější otázky a odpovědi a pokládat nové.

Tvůrci na otázky mohou reagovat buď klasickou textovou formou či videoodpovědí. Tvůrci mohou do svých odpovědí zakomponovat i komentáře jako nálepky.

Funkce Q&A jsou k dispozici také v livestreamech, což tvůrcům umožní rychle zobrazit a reagovat na otázky ve streamovacích chatech.

Na profily  tvůrců se dá přidat odkaz na Q&A, který nasměruje uživatele na stránku Q&A, kde jsou všechny otázky a odpovědi.

Jak zapnout funkci Otázky a odpovědi?

@tiktok

You can now ask and answer any questions on LIVE with the new Q&A feature. Check it out now!

♬ original sound - TikTok

Q&A je k dispozici uživatelům, kteří mají Účet pro tvůrce.

 • přejděte v aplikaci do Nastavení 
  • následně klikněte na Ochrana osobních údajů
  • vyberte možnost Tvůrce
  • klepněte na Otázky a odpovědi / Q&A a aktivujte funkci klepnutím na Zapnout otázky a odpovědi (pokud uživatel ještě nemá účet pro autory, může si ho v nastavení povolit sám)
 • chcete-li přepnout na Účet pro autory
  • vyberte ve svém zařízení možnost Spravovat účet
   • klepněte na možnost Přepnout na účet pro autory

Ujistěte se, že máte aktualizovanou nejnovější verzi TikTok. Vzhledem k tomu, že se jedná o novou funkci, může trvat, než bude dostupná na všech zařízeních.

Naučíte se pracovat s TikTokem, přemýšlet nad osobním brandingem, tvořit videa a získat nová publika.