Menu Zavřeno

TikTok dostal už i dospělé

Tisková zpráva | Praha, 13. listopadu 2020

Sociální síť TikTok se v letošním roce dočkala nevídané obliby. Není to již dávno jen platforma pro děti plná tanečků, jak si možná mnozí myslí. Dnes již 60 % TikToku tvoří lidé nad 18 let a obsah videí by vás mnohdy překvapil. Motivační videa, zajímavosti, ale i edukace, TikTok má jednoduše co nabídnout.

V listopadu se konalo školení a setkání TikTok influencerů a podnikatelů. V rámci školení proběhlo i setkání se zástupkyní TikToku pro Evropu. Organizátoři považují tuto akci za významný krok pro vývoj TikToku v ČR a SK. 

Celou akci pořádalo TikTokuj.cz ve spolupráci s Welovefun. Jeden ze zakladatelů projektu, Dave Duc, natáčí videa o životě Vietnamců. Dozvíte se spoustu zajímavostí, které by vás asi ani nenapadly. Například proč Vietnamci nezapichují hůlky do rýže. Dává tak ostatním možnost nahlédnout do tajů asijské kultury. “Na internetu najdete převážně negativní informace o TikToku. Naší misí je ukázat veřejnosti další stránky této sociální sítě, jak z pohledu uživatele, tvůrce, tak i marketéra a podnikatele. Hlavně pro firmy je to obrovská příležitost jak oslovit statisíce lidí bez utracení jediné koruny.“

Jedním z předních TikTokerů je také zpěvák Radek Banga, který začal natáčet v době první karantény a během několika měsíců se vyšplhal na neuvěřitelných 160 tis sledujících. „Dělám již desátým rokem preventivní programy po školách, a jelikož se díky Covidu zavřely i školy, začal jsem přemýšlet, jak se k žákům i tak přiblížit. Chtěl jsem lidem předávat nejen hudbu, ale také motivaci, která je teď ještě více potřeba. Tak jsem začal točit na TikTok a popravdě by mě vůbec nenapadlo, že to bude mít takový ohlas, a to jak u mladších, tak i právě dospělých. Chodí mi kolikrát tak hezké zprávy, jak má videa někomu pomáhají a to mi dělá neskutečnou radost“ říká Radek a dodává: „TikTok mě jednoduše dostal!“

TikTok nabízí pestrou škálu influencerů a témat pro všechny věkové kategorie. Což již pochopily i některé velké firmy, které si postupně zakládají své profily a využívají tak potenciálu influencerů, kteří mají větší zásah než na ostatních sociálních sítích. 

Dalším člověkem, jenž by neměl uniknout vaší pozornosti, je určitě Matěj Zrebný. Jeho videa mají statisíce zhlédnutí, vtipné scénky vystihují přesně to, co dnes lidé prožívají ve vztazích a navíc se v několika jeho videích objevuje i jedna z nejznámějších slovenských tváří Jasmína Alagič. 

Akce se také zúčastnili velcí influenceři jako Youtuberky Anna Šulcová, Be Ha Nguyen nebo největší český TikToker Ondy Mikula.

Pestrost TikToku je jednoduše neuvěřitelná a každý si zde jistě přijde na to své. Praktické návody, recepty, motivace, edukace, tipy na cvičení, ale i zábava a mnoho dalších témat – to vše je TikTok. Dnes zde najdete již většinu známých osobností, ale i mnoho nových tváří, které určitě stojí za to poznat.

Ing. Veronika Konopíková, tel: +420 724 083 262, email: info@bangatone.cz

Naučíte se pracovat s TikTokem, přemýšlet nad osobním brandingem, tvořit videa a získat nová publika.