Menu Zavřeno

POZOR na fake zprávy a e-maily o verifikaci účtu!

TikTok se stále více dostává mezi lidi, což kromě pozitivních dopadů přináší i celou řadu negativních. Jedním z nich je i snaha ukrást účty s mnoha sledujícími skrze falešnou verifikaci.
Od jednoho nejmenovaného tvůrce jsme obdrželi screenshoty zpráv z Instagramu, které mu poslal neznámý Instagramový uživatel „Tiktokhelpandsupportteam“. Jak je už z názvu patrné, pravděpodobně na tom bude něco v nepořádku. Po zhlédnutí profilu dokonce zjišťujeme, že se jedná o profil s 0 sledujícími, žádným obsahem apod.
Dnešní honba tvůrců za „fajfkou“ značící ověřený profil, který tvůrcům v očích sledujících může zvyšovat kredibilitu a „sociální status“, je však nadmíru intenzivní, a proto i na tuto zdánlivě jasnou situaci upozorňujeme. Chtěli bychom před těmito nebezpečnými a falešnými zprávami varovat především mladší tvůrce, kteří ještě nemusí být v digitálním světě tolik zběhlí.
Ukázka falešné zprávy a profilu na Instagramu
Od jiného TikTok tvůrce jsme zase obdrželi falešný e-mail, který taktéž sliboval obdržení tolik chtěné „fajfky“:

Podle dat evropské centrály TikToku používá TikTok v České republice denně 700 000 uživatelů, na Slovensku 400 000 uživatelů. Tvůrci nyní na TikToku dosahují obrovských organických dosahů, snadno získávají velké počty sledujících a mohou se tak stávat terči útočníků, kteří chtějí tvůrcům ukrást jejich data a účty.

O tom, jakým způsobem lze na TikToku získat ověření, pro vás sepisujeme článek. V něm uvedeme na pravou míru konkrétní postupy, které vedou k tolik chtěnému ověření. Důrazně všechny vyzýváme k tomu, aby ve věcech týkajících se TikToku komunikovali buďto přímo s centrálou TikToku či naší organizací, která je na TikTok napojená.

Naučíte se pracovat s TikTokem, přemýšlet nad osobním brandingem, tvořit videa a získat nová publika.