Menu Zavřeno

European Finance Investment Summit 2022

Investice, budoucnost ekonomiky, trendy a inovace ve světě financí – to byly hlavní témata letošního ročníku European Finance Investment Summit. EFIS se uskutečnil dne 22. listopadu 2022 v historických prostorech Martinického paláce a my z TikTokuj.cz jsme se této akce účastnili a byli jejím partnerem. Odnesli jsme si mnoho zajímavých poznatků a na akci jsme pro vás natáčeli rozhovory, které budou postupně vycházet na našich sociálních sítích. Součástí akce bylo také vyhlášení cen Disrupt Awards 2022. V rámci ceremoniálu byly vyhlášeny nejzajímavější startupy, inovátoři a mladé talenty v rámci komunity Startup Disrupt. A co si z akce odnášíme?

Reklama na TikToku - Super zoo

Foto: Startup Disrupt

Budoucnost ekonomiky

Budoucnost ekonomiky je nejasná. Na čem se ale většina zúčastněných shodla je fakt, že můžeme pravděpodobně očekávat recesi. Momentálně je recese nejspíš velmi blízko a rozhoduje se pouze o její intenzitě.

A co to vlastně recese“ je? Jako ekonomickou recesi můžeme označit situaci, kdy dochází k poklesu hrubého domácího produktu (HDP), růstu nezaměstnanosti a k poklesu ekonomických aktivit. Mezi hlavní příčiny nastupující recese můžeme zařadit probíhající válku na Ukrajině a světovou pandemii.

Recese ale nemusí znamenat nutné zlo a není potřeba propadat pesimismu. Pokud firmy v recesi správně využijí situaci, mohou firmě zajistit ekonomický růst. Recese je také příznivé období pro vznik nových startupů a rozvoj již stávajících. Mnoho nejúspěšnějších startupů vzniklo právě v období ekonomické krize. Jestli uvažujete založit novou společnost, možná právě teď je ta vhodná chvíle.

Foto: Startup Disrupt

FinTech

Jedním z mnoha okruhů, kterého se přednášející na summitu dotkli, bylo téma FinTech. Pokud mluvíme o FinTech firmách, máme na mysli společnosti, které vyvíjí nové digitální technologie v oblasti financí. Právě FinTechy, potažmo FinTech startupy, proměňují zásadním způsobem fungování světa kolem nás a hrají významnou roli na finančním trhu. Abyste jako FinTech startup uspěli na trhu, je potřeba dostatečného odhodlání, vytvoření progresivního a nového typu produktu. Mladí lidé by se neměli bát přicházet s novými nápady a začít je aplikovat do praxe. Začínající startupisté by měli ze svého slovníku vymazat slovo selhání a pokud svému produktu věří, měli by do jeho realizace vložit maximální úsilí. 

Real Estate

Na akci jsme se také dozvěděli poutavé informace o trhu s nemovitostmi. Trh půjček se momentálně neskutečným způsobem proměňuje. Dochází k promítání zvyšující se inflace do cen nájmů, které mají vliv na celý trh. Jelikož trh s nemovitostmi je velmi nepředvídatelným trhem, není možné s určitostí předpovídat jeho budoucí vývoj. Pravděpodobně se momentálně setkáme se zpomalováním investic do nemovitostí. Účastníci konference uvedli, že ovšem stále dává smysl do nemovitostí investovat a rozšiřovat tak své investiční portfolio.

Gen Z a investice

Vít Janda, CEO & co-founder TikTokuj.cz, na konferenci vystoupil s krátkou keynote na téma Gen Z a investice. V krátkosti představil data, plynoucí z výzkumu firmy Deloitte (The Deloitte Global 2022 Gen Z and Millennial Survey, 2022) – věděli jste, že až 43 %  české Gen Z má vedlejší zaměstnání? Na základě výzkumu firmy Deloitte můžeme předpokládat, že generace Z se zajímá o momentální ekonomickou situaci a aktivně vyhledává příležitosti, jak si přivydělat. Jednou z možností jsou investice do NFT či kryptoměn. Na TikToku vyhledává informace ohledně investování velmi mnoho uživatelů a zájem o tuto oblast bude pravděpodobně stále narůstat.

Pokud se mladí lidé o investování zajímají, měli by se v této oblasti neustále vzdělávat a rozšiřovat své obzory. U investování můžete postupovat malými krůčky a i ty mohou přinést výsledky. Jedno z mála doporučení, které jsme se na konferenci dozvěděli, je vhodnost diverzifikovat své investice.

Foto: Startup Disrupt

A co jsme se dozvěděli při vyzpovídání našich hostů?

FinTechy pomáhají bankám inovovat a mají schopnost doručit produkty lépe než banky.“ – Adam Šoukal, CEO & co-founder, Roger

FinTechy stojí na mladých lidech.“- Adam Šoukal, CEO & co- founder, Roger

Dlouhodobě by mladí lidé měli investovat do akcií.“ – Tomáš Pfeiler, Portfolio manager, CYRRUS

Výhledově bych doporučil mladým lidem investovat do nemovitostí.“ – Tomáš Pfeiler, Portfolio manager, CYRRUS

Mladí lidé by měli zakládat startupy v každé době.“ – Ondřej Homola, Principal & CFO, Nation 1 

Když jsou lidé mladí mají při založení startupu výhody – zkušenější (starší) jim chtějí pomoct a mají dost volnosti – mají možnost selhat. Selhání není špatné!“ – Ondřej Homola, Principal & CFO, Nation 1

Foto: Startup Disrupt

 jsme za poslední dva roky pro klienty vyprodukovali přes 1 000 videí, která vyběhla uživatelům více jak 70 000 000 krát a náš obsah začalo sledovat více než 650 000 uživatelů. Potenciál, který se v krátkých videích skrývá, je nevídaný.

Máte zájem o působení vaší značky na TikToku? Bookněte si konzultaci zdarma a rádi Vám poradíme!

Ozveme se vám

Nechte nám na sebe kontakt
a domluvíme se na nezávazné konzultaci.