Menu Zavřeno

Digitální výukové nástroje se přesunuly na TikTok

Na TikToku vznikla komunita pod hashtagem #LearnOnTikTok, kterou tvoří učitelé, vědci, kuchaři, lékaři, maskéři, včelaři a mnoho dalších odborníků ze svých oborů. V aplikaci má #LearnOnTikTok téměř 60 miliard zhlédnutí a jejich počet neustále roste. To ukazuje, že sledující na TikToku si kromě jiného obsahu užívají také videa, která jsou informativní, vzdělávací a užitečná.

TikTok v rámci vzdělávacích aspirací spolupracuje s online platformou Quizlet, která poskytuje ceněné výukové nástroje, včetně digitálních kartiček a her a jiných uživatelsky generovaných studijních materiálů.

Ilustrační snímek | zdroj: Pexels.com

Jak to funguje v praxi?

Vybraní tvůrci se zaměřením na výuku a jiný informativní obsah budou mít brzy možnost přidat odkaz na kvíz o vyučovaných předmětech, jako jsou přírodní vědy, matematika, jazyky, umění a mnohé další. Budete-li chtít k videu přidat kvíz, jednoduše během procesu výtváření kliknete na Přidat odkaz a v nabídce se vám zobrazí možnost přidat kvíz. Jakmile je odkaz přidán k videu, diváci budou moci kliknutím na odkaz otevřít kvízové karty, což uživatelům poskytne příležitost se dozvědět více o vyučovaném předmětu nebo jiném tématu videa. Pedagogové, kteří si na Quizletu vytvořili vlastní studijní sady, je ve skutečnosti budou moci sdílet jako kartičky ve svých TikTok videích, čímž vytvoří efektivní způsob integrace svých výukových materiálů a osloví studenty novými způsoby.

Ilustrační snímek | zdroj: pettywapedu

TikTok tímto způsobem dává prostor pro inovaci vzdělávání a chystá se i nadále podporovat autory, kteří chtějí, aby jejich obsah byl zábavný a edukativní.

Naučíte se pracovat s TikTokem, přemýšlet nad osobním brandingem, tvořit videa a získat nová publika.