Menu Zavřeno

Návod: Jak přidat a upravit text v TikTok videu?

Jak přidat text do videa? To je jedna z prvních otázek, která vás napadne při začátcích. Proto jsme vám ve zkratce shrnuli, jak na to.

Text ve videích je velmi efektivním nástrojem pro uchycení pozornosti vašeho publika. Jedná se o naprostý základ editace, ale i tak udělá hodně parády. Je nám jasné, že na začátek se nebudete chtít pouštět do náročných operací a i pár popisků může dát zabrat, proto vám chceme dát rychlý návod.

Než přidáte popisek:

Nejprve se zamyslete, jak si vaše popisky ve videu představujete. Budete je chtít po celou dobu, nebo aby postupně vyskakovaly? Jakou barvu si s vámi spojujete? Pro jaký účel má vaše video sloužit?

Až si všechny otázky srovnáte, začněte s úpravou videa.

Zde je návod, jak se k přidání textu dostat!

  1. Zapněte aplikaci
  2. Klikněte na okénko plus uprostřed obrazovky dole 
  3. Zvolíte, zda chcete písničku, nebo původní zvuk
  4. Nejprve můžete video oříznout posouváním růžového panelu dole
  5. A pak už jdete editovat!
jak nahrat video

Samotná úprava textu:

Dole v editačním nástroji máte panel a ikonu “Aa – text”. Jednoduše klepnu a už píši své sdělení. Nad klávesnicí se otevře paleta barev, fontů a možnost zarovnání. Malé tlačítko “A” vám umožní měnit pozadí a obtažení textu. Můžete takto přidávat další popisky a rozdělit svá sdělení do více oken.

Co když chci aby text na TikToku mizel a nebo se naopak objevoval?

Pokud chcete, aby vaše video bylo více interaktivní, což mimochodem doporučujeme, protože to spíš udrží diváka. Když jste text napsali, klepnutím na něj se vám otevřou dvě možnosti – úprava a nebo doba trvání. 

Dobou trvání upravíte čas, kdy se text objevuje a zase mizí – pomocí stejného panelu jako při stříhání. V podstatě jen vyberete v jaký časový úsek se má text zobrazovat.

Shrneme si, jak upravit čas zobrazení vašich popisků:

  1. Kliknu na hotový text
  2. Zvolím “doba trvání”
  3. Upravuji pomocí růžového panelu posunem a zvolím kde chci aby se text zobrazoval
  4. Posunem bílé čárky a ikony přehrát kouknu, jak to vypadá
navod text

Tohle všechno je super pro akční a dynamická videa, ale i pro estetiku. Poté, co sdělíte, co potřebujete, můžete nechat více prostoru obrazu. Jakmile ale video nahrajete, nemůžete text už dál upravit. 

Začínáte s TikTokem? Dobře pro vás. Tato síť je nejstahovanějším sociálním médiem roku 2020 a dosáhla již 3 miliard stažení. Jedná se o marketingový nástroj, který vám pomůže získat komunitu lidí, které vaše téma zajímá bez vynaložení finančních prostředků. Stačí vám telefon a pomocí jednoduchých triků a editace můžete nabrat desetitisíce sledujících během pár měsíců. Čtěte naše další tipy a triky, nebo se objednejte na kurz a porozumějte platformě lépe

Naučíte se pracovat s TikTokem, přemýšlet nad osobním brandingem, tvořit videa a získat nová publika.